KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12398162
*
nr 1239 8162
Oljemålning
Harry Thomander (f. 1916), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 72x37
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2019
kl 18:59:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 08:14:15
1
250 kr
28/2 08:53:05
2
200 kr
28/2 08:53:05
1
250 kr (Budbetjänt)
28/2 08:53:42
2
300 kr
4/3 17:57:36
3
700 kr
4/3 18:48:40
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben harry thomander olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1239 8162
Oljemålning
Harry Thomander (f. 1916), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 72x37
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 08:14:15 | 1 | 250 kr |
28/2 08:53:05 | 2 | 200 kr |
28/2 08:53:05 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
28/2 08:53:42 | 2 | 300 kr |
4/3 17:57:36 | 3 | 700 kr |
4/3 18:48:40 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben harry thomander olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52